אתר בית הספר למדריכי טיולים – רימו
  
צרו קשר- אתר בית הספר למדריכי טיולים – רימו
בוגרי בית הספר להדרכת טיולים רימון מספרים
בוגרי בית הספר להדרכת טיולים רימון - טיולי משפחות
בית הספר למדריכי טיולים – רימו

 

לצאת עם מדריך

לצאת עם מדריך
האם לצאת בטיול מאורגן או לתכנן ולצאת לבד? שאלה זו יכולה מעסיקה כל אחד מאתנו כשהוא מתחיל לתכנן את חופשתו הבאה. העולם רחב ומרתק. 
כל אתר, כל יעד, כל מדינה עם הייחודיות שלה. אותו ייחוד הגורם לנו לרצות לחצות ימים ויבשות ולבקר במקומות חדשים ומרתקים.
הכותב הוא מדריך טיולים ברימון מזה 19 שנים שכבר ראה עולם ומלואו.
כמוכם, גם אני נדבקתי בחיידק הטיולים. מאז שאני מכיר את עצמי, חלומי היה להכיר היטב את העולם. מאחר ונדבקתי בחיידק יצאתי וסיירתי. הכרתי תרבויות ויבשות, אנשים טעמים ומקומות.
לפני כמעט 20 שנה החלטתי לחלוק את אהבתי עמכם - המטיילים. השילוב בין אהבת האדם לאהבת ההרפתקאות הוא משילוב המתקיים בכל מדריך טיולים.
למרכיבים אלה יש להוסיף רצון ויכולת ללמוד, לחקור ולהעמיק. התבלין החסר שהופך את העבודה למיוחדת הוא יכולת המדריך להיות אדם מעניין ומרתק, להוביל ולגבש קבוצת אנשים ובעיקר
לגרום להם הנאה.
כמעט כל טיול מאורגן מזמן בעיות וקשיים.
מדריך אמתי מצויד ביכולת להתמודד בארץ זרה עם הקשיים ולפתור אותם מבלי להילחץ.
חלק מעבודת המדריך מתבצע מול הקבוצה.
חלק נוסף מתבצע מאחורי הקלעים. הטיפול האחראי באופרציה. אין ספור פרטים שהופכים את הטיול המאורגן לאירוע מהנה ומענג שזורם "חלק".
כשאני מכין את עצמי ליציאה ליעד, אני מקדיש ימים ולעיתים שבועות לחזרה על המידע הקשור לאותו יעד, לריענון החומר ולעדכון לגבי כל מה שהתחדש או השתנה ביעד.
מדריך טיולים טוב חייב להיות מצויד ביכולת לאגור ולזכור מידע, לעבד את המידע ולהפוך אותו למפגש מרתק עם המטיילים.
כדי להפוך למדריך בארצות הברית למשל, ישבתי באקדמיה ולמדתי מספר קורסים העוסקים בהיסטוריה, במבנה המשטר, בשורשים האידאולוגים ובדמויות מרכזיות כמו בנג'מין פרנקלין, תומס ג'פרסון ואחרים.
עשיתי זאת כדי להיות מסוגל לעמוד לפני הקבוצה בעת ביקורנו בעיר הבירה וושינגטון, באתר ההנצחה לנשיא השלישי, אתר המשקיף על הבית הלבן, ולהסביר לחברי המטיילים באופן קולח ונעים את הרקע להצהרת העצמאות, אותו מסמך מרתק שחיבר ג'פרסון ואשר כל אמריקאי מכירו ומתחנך לאורו.
במהלך קורס הדרכת הטיולים אנו עוסקים בהכשרה ולימוד אך גם בתרגול רב.
בוגרי הקורס שהשתלבו בהדרכה יודעים לספר כי העמידה לפני הקבוצה במהלך הקורס הכשירה אותם היטב לעמידה בוטחת ולהובלת קבוצות המטיילים ה "אמיתיות".
איני מכיר מקצוע מרתק ומתגמל יותר.
לא הייתי בוחר במקצוע אחר.
הצטרפו אלי !
עמוס אבידוב